Vidusskolas basketbola noteikumi

Satura rādītājs:

Anonim
Vidusskolas basketbolisti spēlē spēli

Vidusskolas basketbola noteikumos ir daudz punktu, kas spēli pārvērš par izglītojošu pieredzi, kā arī par sportiskām sacensībām. Vidusskolas basketbolā uzsvars tiek likts uz mācīšanos sadarboties kā komandai, taču tā var būt arī pusaudža iespēja tikt pamanītam no koledžas un profesionāliem skautiem.

Basketbola noteikumi un noteikumi

Valsts vidusskolu asociāciju nacionālā federācija (NFHS) ir valsts organizācija, kas pārrauga vidusskolu sportu. Viņu noteikumi, kas tiek atjaunināti katru gadu, nosaka standartu konkurētspējīgam vidusskolas basketbolam un ir pieejami Amazon e-grāmatu formātā par aptuveni 7 USD. Vidusskolas basketbola noteikumi daudzējādā ziņā atšķiras no koledžas un NBA spēlēm.

Basketbola izmēri

Visos basketbola līmeņos zēniem, kas vecāki par 12 gadiem, vai vīriešiem standarta bumbas izmērs ir 29,5 collas apkārtmērs. Sievietes un meitenes, kas vecākas par 12 gadiem, visos līmeņos izmanto bumbu, kuras apkārtmērs ir 28,5 collas.

Spēles garums

Vidusskolu komandām ir pieņemami spēlēt četras astoņu minūšu ceturtdaļas kā vienu spēli. Vīriešu koledžu basketbolā tiek spēlēti divi divdesmit minūšu puslaiki, bet sieviešu koledžu basketbolā – četri desmit minūšu periodi. NBA spēlē četrus divpadsmit minūšu periodus.

Timeouts

Taimauts ir spēles pārtraukums, kas uz īsu brīdi aptur pulksteni, lai komandas varētu nomainīt spēlētājus, izstrādāt stratēģiju vai dot spēlētājiem ātru atpūtu.

• Vidusskolas spēlē ir trīs 60 sekunžu un divi 30 sekunžu taimautu spēles. Tos var pieprasīt spēlētājs vai galvenais treneris, un, ja abas komandas ir gatavas, taimauts var tikt samazināts.
  • Ja vidusskolā tiks pieprasīts vairāk noildzes, komandai tiks piešķirts tehniskais pārkāpums.
  • Spēlē koledžā ir atļauti trīs 30 sekunžu un viens 60 sekunžu taimauts, ja tiek spēlēts mediju priekšā, vai četri 75 sekunžu un divi 30 sekunžu taimautu pārtraukumi, ja spēli neskar mediji.
  • Tehniskas piezīmes vietā par papildu taimauta pieprasījumiem vīriešu koledžu basketbolā ir atļauti divi sitieni pārtraukuma punktā, bet sieviešu koledžas bumba pieļauj divus sitienus un bumbas zaudēšanu.
  • NBA komandas katrā puslaikā saņem septiņus 60 sekunžu taimautus un vienu 20 sekunžu taimautu.

Juridiskās apsardzes amats

Aizsardzības spēlētājs izveido likumīgu apsardzes pozīciju, kad viņam ir abas kājas uz zemes un viņš ir pretī uzbrūkošajam spēlētājam. Juridisko stāvokli vidusskolā var izveidot jebkurā tiesas vietā. Koledžā un NBA izņēmums ir tāds, ka sekundārais aizsargs nevar iegūt sākotnējo likumīgā apsardzes vietu ierobežotā zonā četras pēdas zem groza, mēģinot izdarīt uzbrukuma pārkāpumu.

Tehniski pārkāpumi

Tehniskā piezīme tiek piesaukta, ja spēlētājs, komanda vai treneris izdara nesportisku rīcību vai pārkāpumu, kas neietver fizisku kontaktu starp spēlētājiem laukumā.

• Vidusskolas basketbola laikā ir atļauti divi soda metieni un pēc tehniskās piezīmes tiek piešķirts iemetiens aizvainotajai komandai. Spēle tiek atsākta ar iemetienu pretī galdam.
  • Skolas bumbā ir atļauti divi soda metieni, un spēle atsākas pārtraukuma punktā.
  • Sieviešu koledžas bumbām tehniskais pārkāpums rada arī bumbas zaudēšanu.
  • Visos līmeņos no spēles tiek izraidīts cilvēks ar diviem tehniskajiem pārkāpumiem vienā spēlē par nesportisku uzvedību.
  • NBA spēlētājiem ir jāmaksā naudas sods par katru tehnisko pārkāpumu.
Basketbolists izpilda pārkāpumu

Gaisa šāvējs

Vidusskolas spēles laikā šāvējs paceļas gaisā, ja viņš vai viņa atrodas gaisā pēc šāviena vai pieskāriena mēģinājuma. Vīriešu koledžas bumbai nav noteikumu, un sieviešu koledžas bumba ir tāda pati kā vidusskolā.

Cieši apsargājiet

Lai būtu cieši apsargāts, aizsargam jāatrodas 6 pēdu attālumā no uzbrūkošā spēlētāja. Vidusskolas spēles laikā tiek izsaukta stingra apsardze, ja spēlētājs turas rokās vai driblē pie priekšējā laukuma sešu pēdu attālumā. Koledžas bumbai ir tāds pats noteikums, taču tā ir paredzēta tikai turēšanai, nevis dribēšanai.

Post Play

Pēc izspēles raksturo uzbrūkošas spēlētājas darbību, kas apstrādā bumbu ar muguru pret grozu. Vidusskolas spēlētāji pēcspēles laikā nevar izmantot izstieptu roku stieni. Koledžas spēlētājiem ir atļauts izmantot apakšdelmu.

Lecambumba

Lēciena bumba ir tad, kad tiesnesis pamet bumbu gaisā, lai sāktu vai atsāktu spēli, un divi pretinieku spēlētāji mēģina iegūt kontroli pār bumbu. Jebkurš atkārtots lēciens vidusskolā ir jāveic spēlētājiem, kuri bija iesaistīti pirms komandas kontroles noteikšanas. Koledžā jebkurš divi spēlētāji var veikt atkārtotu lēcienu.

Trīs sekunžu noteikums

Vidusskolas spēlētājiem un koledžas vīriešiem ir atļauts turēt vienu kāju joslā, ja otra pēda ir gaisā, lai izvairītos no trīs sekunžu pārkāpuma. Sieviešu koledžas bumbā abām kājām jāatrodas laukumā ārpus soda metienu joslas.

Desmit sekunžu noteikums

Sākot no aizmugures laukuma, kad laiks sākas, kad spēlētājs kontrolē bumbu, komandai ir desmit sekundes, lai tiktu pāri laukuma vidus līnijai. Koledžas bumbā skaitīšana sākas ar iemestas bumbas likumīgu pieskārienu.

Spēļu diskvalifikācijas

Vidusskolas spēles laikā spēlētāji tiek diskvalificēti pēc piektās vai otrās tehniskās piezīmes. Galvenais treneris tiek diskvalificēts pēc trešā tiešā vai netiešā pārkāpuma, vai otrās tiešās tehniskās piezīmes. Vīriešu koledžas bumbas laikā diskvalifikācija notiek pēc piektās personīgās piezīmes, ieskaitot tiešus un tīšus pārkāpumus.

Administratīvie brīdinājumi

Vidusskolas basketbolā treneriem var tikt izteikts administratīvs brīdinājums par dažādiem nenozīmīgiem pārkāpumiem, tostarp par iekļūšanu laukumā bez atļaujas, necienīgu uzrunāšanu pret amatpersonu, stāvēšanu uz komandas soliņa vai trenera ložu noteikumu pārkāpšanu. Koledžā vienīgais administratīvais brīdinājums tiek sniegts galvenajam trenerim par atrašanos ārpus trenera lodziņa vai konkrētu spēles kavēšanas taktiku.

Vienoti noteikumi vidusskolu basketbolam

Spēlētājiem tiek izsniegti standarta šorti ar kreklu, kurā attēlotas viņu komandas krāsas, kas jāvalkā visās sacensību spēlēs.

• Mājas spēļu krekliem jābūt b altiem, un izbraukuma spēlēs tiek izmantotas tumšas krāsas, kas skaidri atšķiras no b altās.
  • Tresijas rumpim jābūt vienkrāsainam, nevis rakstam.
  • Ciparam uz krekla jābūt redzamam priekšpusē un aizmugurē, un krāsai jābūt vienādai. Tam jābūt vismaz 4 collas augstam priekšpusē un 6 collas augstam aizmugurē.
  • Jersey umbers var būt no 00 līdz 15, 20 līdz 25, 30 līdz 35, 40 līdz 45 un 50 līdz 55.
  • Katrā kreklā var būt Amerikas karogs, kura izmērs nepārsniedz 2 x 3 collas un kas neaizsedz spēlētāja numuru.
  • Visiem apakškrekliem jābūt vienāda garuma piedurknēm.
  • Galvassegas medicīnisku vai reliģisku iemeslu dēļ var būt atļautas ar dokumentētiem pierādījumiem, kas tiek kopīgoti ar amatpersonām katrā spēlē.
  • Spēlētājiem nav atļauts noņemt kreklu vai bikses spēles laukuma redzes laukā.
Sieviešu vidusskolas basketbola spēle

Sportiskā meistarība un spēles etiķete

Laba sportiskā meistarība un noteikumu ievērošana tiek uztverta nopietni visos basketbola līmeņos.

• Amatpersonu uzrunāšana-Tikai komandas galvenajam trenerim ir jāsazinās ar spēļu amatpersonām vidusskolas bumbā.
  • Cīņa - vidusskolas spēlē cīņas rezultātā tiek nekavējoties izmests no spēles. Koledžas līmenī izslēgšana treneriem un komandas spēlētājiem sākas ar vienas spēles diskvalifikāciju, kam seko sezonas diskvalifikācija atkārtotas uzvedības dēļ.
  • Medicīna - spēlētājs, kurš vidusskolas basketbola spēles laikā zaudējis samaņu, nedrīkst atgriezties spēlē bez ārsta atļaujas. Koledžu basketbolam šāda obligāta noteikuma nav.

Oficiālās noteikumu izmaiņas

Pārvaldes organizācijas pārskatot savus noteikumus un radušās problēmas, tās bieži atrod veidus, kā precizēt noteikumus, atjaunināt tos vai mainīt tos pavisam.

• Papildstundas ilgums vidusskolā ir četras minūtes, kamēr mācāties koledžā un NBA – piecas minūtes.
  • Basketbola amatpersonām jābūt laukumā piecpadsmit 15 minūtes pirms spēles sākuma. Augstskolu vīriešu basketbolā amatpersonai ir jāatrodas uz grīdas 20 minūtes pirms spēles sākuma.
  • Nav noteikumu par sitiena pulksteņa, apturēšanas pulksteņa un spēlētāju maiņu izmantošanu, ja otrajā puslaikā vai pagarinājumā ir atlikuša mazāk nekā viena minūte.
  • Treneru kastes izmērs tagad ir ne vairāk kā 28 pēdas, bet koledžā tas ir palielināts līdz 38 pēdām.
  • Vidusskolas basketbola spēles laikā treneru sola personālam ir atļauts filmēt video. Koledžas bumbu spēlēs video ierakstīšana ir aizliegta tikai laukumā.
  • Vidusskolas basketbola spēles laikā atkārtojuma monitora izmantošana ir aizliegta. Tas neattiecas uz koledžas spēli.

Vidusskolas basketbola noteikumi - atšķirības jomas

Nacionālā koledžu sporta asociācija (NCAA) pārrauga koledžu basketbola noteikumus, savukārt NBA ir sava noteikumu grāmata. Vidusskolas basketbola noteikumi atšķiras no koledžas un NBA spēlēm šādās jomās:

• Spēļu atšķirības - fiziskā vide un spēles ilgums
  • Komandas veidošana un nepārtrauktība - Formas
  • Basketbola noteikumi - noildze, pārkāpumi, spēle aizsardzībā
  • Sportiskā meistarība un spēles etiķete
  • Amatpersonas - tiesneši laukumā, aptur un met pulksteņus

Iesaisties spēlē

Pirmais solis, lai kļūtu par lielisku vidusskolas basketbolistu, ir noteikumu apgūšana. Katrs spēlētājs ir atbildīgs par spēles izpratni un noteikumu ievērošana palīdz savai komandai uzvarēt.